WP-RecentComments 1.7 Uk - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: Recent Comments
uk: Останні коментарі

en: Title:
uk: Заголовок:

en: Number of comments to show:
uk: Скільки коментарів показувати:

en: (at most 20)
uk: (не більше 20)

en: Length of each comment:
uk: Довжина коментаря:

en: Show post titles.
uk: Показувати заголовки публікацій.

en: Show pingback comments.
uk: Показувати пінґбеки.

en: Show trackback comments.
uk: Показувати трекбеки.

en: Show author avatars.
uk: Показувати аватари.

en: The size of avatars:
uk: Розмір аватарів:

en: The position of avatars:
uk: Розміщення аватарів:

en: Left
uk: Зліва

en: Right
uk: Справа

en: The default avatar:
uk: Аватар за замовчуванням:

en: (Filename from '/wp-recentcomments/avatars/' directory or Internet address)
uk: (Файл з теки '/wp-recentcomments/avatars/' або URL адреса аватару)

en: Show navigator buttons.
uk: Показувати кнопки навігації.

en: Show the comments from administrators.
uk: Показувати коментарі адміністратора.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display.
uk: Перетворювати текстові смайлики <code>:-)</code> або <code>:-P</code> в графічні смайлики.

en: The most recent comments
uk: Нові коментарі

en: WP-RecentComments Options
uk: Опції WP-RecentComments

en: JavaScript Library
uk: Бібліотека JavaScript

en: Use normal JavaScript library that is supported by this plugin.
uk: Використовувати нормальну бібліотеку JavaScript, яка підтримується даним плаґіном

en: Use jQuery library that is supported by WordPress.
uk: Використовувати бібліотеку jQuery яка підтримується WordPress.

en: Custom jQuery.
uk: Інший jQuery.

en: Please input the URL of jQuery:
uk: Будь ласка, введіть URL до jQuery:

en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

en: Loading
uk: Завантаження...

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Pingback:
uk: Пінґбек:

en: Trackback:
uk: Трекбек:

en: on
uk: до публікації

en: &laquo; Newest
uk: &laquo; До початку

en: &laquo; Newer
uk: &laquo; Новіші

en: Older &raquo;
uk: Старіші &raquo;

en: &laquo; Back
uk: &laquo; Назад
